کت و دامن مناسب خانم های چاق چه ویژگی هایی دارد؟

کت و دامن مناسب افراد چاق

پوشیدن لباس هایی که افراد چاق را به خصوص در مراسم های مجلسی لاغرتر نشان می دهد برای اکثر خانم ها مهم است. کت و دامن از دسته لباس های مجلسی، می تواند همان انتخابی باشد که در لاغر نشان دادن شما تاثیر گذار است.

پوشیدن کت و دامن برای خانم هایی که چاق هستند و اندام درشتی دارند با رعایت اصول و ترکیب بندی مناسب، یک استایل جذاب و شیک را برای این دسته از افراد شکل خواهد داد.

همچنین برخلاف گذشته، امروزه انواع مختلفی کت و دامن دوخته در طرح های متنوعی دوخته می شوند که محدوده انتخاب بانوان را برای خرید بیشتر کرده است.

چه مدل کت و دامنی مناسب افراد چاق است؟

انتخاب کت و دامنی که هم سایز شما باشد در قدم اول بسیار مهم است. نه باید به دنبال کت هایی با سایزهای بزرگ باشید و نه باید کت های بسیار جذب و تنگ را انتخاب کنید.

این موضوع در رابطه با خرید دامن نیز حائز اهمیت است. دامن های بسیار گشاد و حالت پف دار برای افراد چاق پیشنهاد نمی شود. همچنین پوشیدن دامن هایی که تنگ هستند مخصوصا برای افرادی که در قسمت پایین تنه چاق هستند، اصلا مناسب نیست و بیشتر بر روی اندام های شما تاکید می کند.

در انتخاب دامن باید به نوع دوخت توجه داشته باشید. همچنین از پارچه هایی برای دوخت دامن و یا خرید دامن انتخاب کنید که هنگام پوشیدن اندام های شما را زیبا تر نشان دهد.

مثلا پوشیدن دامن هایی که مینی اسکیت هستند با کت استایل خوبی را ایجاد نمی کند و برای افراد چاق پوشیدن این مدل دامن ها توصیه نمی شود.

دامن هایی که حالت مدادی دارند نیز برای افرادی مناسب است که پایین تنه لاغری دارند ولی نوع سایز بزرگ این مدل دامن های بسیار شیک و رسمی هستند. طول این دامن ها معمولا تا زانو است و پشت آن ها زیپ مخفی وجود دارد. این مدل دامن ها با کت هایی که حالت راسته دارند و یا در قسمت کمری لباس تنگ می شوند، پوشیدن آن برای خانم های چاق مناسب است.

مدل دامن های ماکسی برای آن دسته از افرادی که چاق و قد بلند هستند، انتخاب خوبی است. این مدل دامن ها قد شما را بلند تر نشان می دهد و باعث می شود تا لاغر تر دیده شوید.

مدل دامن های میدی که یا بلند هستند و یا نیمه بلند برای افراد چاق مناسب است. بهتر است با این مدل دامن ها از کت های یقه هفتی استفاده کنید که همراه با کمربند استایل شیک و جذابی را برای شما ایجاد می کند.

خانم های چاق چه مدل کت و دامنی انتخاب کنند؟

پوشیدن کت و دامن برای افرادی که سایز بزرگ دارند و چاق هستند با رنگ های تیره مانند قهوه ای تیره، مشکی، سورمه­ای، خاکستری و … استایل زیبایی را ایجاد می کند.

بهتر است در هنگام خرید کت و دامن به مدل برش و نوع دوخت آن توجه کنید، کت باید کاملا سایز شما باشد و دامن نیز نباید خیلی تنگ باشد و پوشیدن آن راحت نباشد. پیشنهاد می شود مقاله کت و شلوار برای خانم های چاق را نیز مطالعه کنید

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.