بررسی انواع مدل کت مناسب خانم های چاق

ویژگی های مدل کت مناسب برای خانم های چاق

خانم ها با پوشیدن کت تک می توانند انواع استایل های دلخواه از کلاسیک گرفته تا تیپ اسپرت را ایجاد کنند. کت و دامن و یا کت و شلوار یکی از استایل هایی است که به عنوان استایل مجلسی به شمار می­­رود و ممکن است افرادی که چاق هستند در انتخاب مناسب کت دچار مشکل شوند که کدام نوع کت مناسب آن ها است و با پوشیدن آن کمتر چاقی هیکلشان نشان داده می شود.

با توجه کردن به طرح، رنگ، نوع دوخت و … می توان لباسی را انتخاب کرد که چاقی و سایز بزرگ اندام ها را پنهان کند و ما را لاغر تر نشان دهد.

خانم های چاق از چه مدل کت هایی بهتر استفاده کنند؟

قبل از انتخاب هر نوع لباسی، بهتر است از سایز خود اطلاع داشته باشید. در افراد چاق، انواع سایز وجود دارد که برای خرید لباس باید به آن توجه کرد. به عنوان مثال افرادی که فرم بدنی آن ها ساعت شنی است بهتر است از مدل کت هایی استفاده کنند که کمربند دارند. همچنین اگر قد کت بلند باشد باعث می شود تا لاغر تر دیده شوند.

مدل کت های پرنسسی که در مدل دوخت درزهای این لباس، حالت منحنی وجود دارد و شکل ساعت شنی را ایجاد می کند برای افرادی که فرم بدنی ساعت شنی دارند مناسب است.

پوشیدن کت هایی که در قسمت سرشانه حالت اپُل دارند برای افرادی که هیکل درشتی دارند، مناسب نیست. بهتر است پوشیدن کت هایی امتحان شود که یا در قسمت جلویی کت دکمه دارند و یا مدل کمربند دارند.

مدل کت های برش خورده مجلسی یکی از مدل کت های زیبایی است که می توان در انواع مراسم با پوشیدن آن ها بر روی لباس های بلند و یا شومیز های مجلسی، چاقی را پنهان و لاغر تر به نظر رسید.

کت های برش خورده لبه آن ها بالای کمر قرار می گیرد و برای افرادی که شکم دارند نیز پوشیدن این مدل کت ها بر روی پیراهن ساده نخی و یا انواع مختلفی از شومیز ها مناسب است.

مدل کت هایی که به سبک شنل هستند برای خانم هایی که چاق هستند، پوشیدن این مدل کت ها باعث می شود تا قسمت های بالا تنه کمتر دیده شود و به دلیل راسته بودن و حالت شنل داشتن آن ها، باریک تر نشان می دهند.

خانم هایی که چاق هستند ولی خط کمر دارند بهتر است از مدل کت هایی استفاده کنند که بر روی کمر تاکید دارند ولی خانم هایی که خط کمر ندارند از کت و دامن هایی که حالت کلوش دارند و یا کت هایی که یقه هفت دارند بهتر است استفاده کنند.

علاوه بر نکاتی که بالا تر به آن اشاره کردیم، در هنگام خرید کت خانم هایی که چاق هستند بهتر است بر روی طرح و رنگ کت ها توجه داشته باشند و از مدل کت هایی که رنگ های تیره دارند، انتخاب کنند.

خانم های چاق چه مدل کتی بپوشند؟

چه چاق باشید و یا چه لاغر بهتر است، هر نوع لباسی را که خریداری می کنید باید به شما حس اعتماد به نفس، زیبایی و استایل شیک را ایجاد کند. در هنگام خرید کت و انواع لباس مجلسی توجه به نکات بالا می تواند شما را لاغر تر و خوش پوش تر نشان دهد.

 

 

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.