مدل مناسب مانتو برای افراد شکم دار کدام است؟

مدل مناسب مانتو برای افراد شکم دار

پوشیدن و خرید مانتو مناسب برای افرادی که از اضافه وزن و چاقی رنج می­برند و می­خواهند تا کمتر بزرگی شکم آن ها نشان داده شود، ممکن است انتخاب سختی باشد.

پوشیدن لباس مناسب با توجه به فرم بدنی باعث می­شود تا کمتر نقص های بدن ما دیده شود و استایل بدی را ایجاد کند. در قدم اول دانستن فرم بدن برای انتخاب لباس مناسب بسیار موثر است.

رنگ، نوع لباس و بلندی و کوتاهی و حتی طرح هایی را که بر روی انواع لباس­ها وجود دارد در نشان دادن فرم بدنی ما بسیار پراهمیت هستند. با توجه به این فاکتورها انواع مانتوها در مدل و سایزهای گوناگونی دوخته می­شوند که می­توانند استایل زیبایی را برای ما ایجاد کنند.

ویژگی­های مانتوها برای افراد چاق و شکم دار

اگر از مشکل اضافه وزن و چاقی رنج می­برید، بهتر است به هنگام خرید مانتو به جنس پارچه دوخته شده توجه کنید. پارچه هایی که حالت ایستایی دارند بسیار مناسب افرادی است که از مشکل بزرگی شکم خود رنج می­برند و به دنبال پنهان کردن آن هستند. این نوع پارچه­ها بر خلاف پارچه­هایی که دارای دوخت شل هستند و باعث تاکید بیشتر بر چربی­های بدن می­شوند، شما را بسیار کشیده تر نشان می­دهند و همچنین باعث تاکید کمتری بر روی شکم شما می­شود.

به همین دلیل بهتر است مانتوهایی از جنس پارچه­های نخی، کتان، جین، کرپ و … دوخته و خریداری شود. اگر به دنبال خرید مانتوهای جین هستید، بهتر است از مانتوهایی با جنس جین­های ضخیم تر استفاده کنید تا استایل بهتری را برای شما ایجاد کنند.

نوع طرح مانتوها مانند راه راه، چهارخونه، طرح­های شلوغ، طرح­های درشت و ریز و …، همه این­ها بر روی دیده شدن هرچه بهتر فرم بدنی و استایل ما بسیار تاثیرگذار است.

شاید شنیده باشید که پوشیدن لباس­های راه راه به صورت عمودی مناسب افرادی است که چاق هستند و یا شکم دارند، ولی این موضوع رد شده است و با توجه به خطای دید انسان، پوشیدن لباس هایی که دارای طرح راه راه های افقی هستند باعث می­شود تا افراد لاغر و باریک تر به نظر برسند؛ از همین جهت در هنگام خرید مانتو می­توانید به این ویژگی­ها توجه داشته باشید.

خرید مانتوهایی که دارای دو رنگ متضاد هستند نیز بسیار در پنهان کردن شکم موثر هستند، به خصوص اگر این طیف جزو رنگ­های متضاد سیاه و سفید باشند.

از دیگر انتخاب­های بسیار خوب، خرید مانتوهایی با کمربندهای باریک است. این نوع مانتوها همراه با کمربندی که دارند باعث می­شوند که در قسمت شکمی، کمتر نمایان شود و همچنین برای تمامی افراد این نوع مانتوها استایل بسیار شیکی را ایجاد می­کنند.

مانتوهایی از قبیل مانتوهای کلوش، دکمه دار، آستین­های آزاد، پانچوها و … گزینه­های بسیار خوب دیگری است که می­توان برای ایجاد یک ظاهر لاغرتر مورد انتخاب شما باشند.

افرادی که شکم دارند چه مدل مانتویی انتخاب کنند؟

در هنگام خرید مانتو، به جنس پارچه، نوع دوخت، طرح مانتو، بلندی و کوتاهی آن توجه کنید. این موارد شاید در نگاه اول موارد پیش پا افتاده­ای باشند و تا قبل از این زیاد به آن­ها توجه­ای نداشتید، ولی برای ایجاد یک استایل زیبا بهتر است که به آن­ها توجه کنید.

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.