کدام مدل مانتو برای افراد چاق مناسب است؟

کدام مدل مانتو مناسب افراد چاق

هر فردی در هنگام خرید لباس بهتر است به سایز و فرم بدنی خود دقت داشته باشد، دقت در این موارد باعث می شود تا لباسی را انتخاب کنید که باعث بهتر دیده شدن شما می شود. افرادی که چاق هستند در هنگام خرید لباس بسیاری از اوقات دچار مشکل می شوند و نمی­توانند لباسی که مناسب آن ها باشد را انتخاب کنند. شکل بدنی افراد چاق در دسته بندی های مختلفی قرار می­گیرد مانند کسانی که چاق قد کوتاه و قد بلند هستند، شکم دارند، فرم بدنی آن ها مثلثی شکل، گلابی شکل و یا سیبی شکل است.

ویژگی های مانتوی خوب برای خانم های چاق

در هنگام خرید مانتو برای افراد چاق، ابتدا به رنگ مانتو توجه داشته باشید. این موضوع برای افرادی که می خواهند لاغر تر و یا حتی چاق تر دیده شوند مهم است! از آنجا که رنگ های تیره باعث لاغری و باریک تر نشان دادن اندام شما می­شود ولی رنگ های روشن شما را چاق تر نشان می دهد، به همین دلیل در انتخاب مانتو برای افراد چاق بهتر است مانتویی با رنگ تیره را انتخاب کرد.

دقت در فرم بدنی نیز بسیار مهم است. اگر فرم بدنی شما حالت مثلثی دارد، مانتوهایی را انتخاب کنید که دارای کمربند ظریف باشند. مانتوهای جلو بسته برای افرادی که حالت بدنی آن ها فرم ساعت شنی است و کمربند دارند، بسیار مناسب است.

همچنین در انتخاب مانتو بهتر است به پارچه آن توجه داشته باشید. پارچه هایی از جنس جین، کتان، فاستونی و … برای لاغر تر نشان دادن و ایجاد یک استایل شیک بسیار مناسب هستند. این نوع پارچه ها با طرح های ساده و معمولی بهترین نوع پارچه برای باریک نشان دادن اندام می باشند. از پوشیدن مانتوهایی با پارچه های ضخیم، برای افراد چاق خودداری کنید.

مدل مانتوی شومیزی برای افراد چاق مناسب است

مدل های مانتوی شومیزی دکمه دار برای افراد چاق مناسب می­باشد. بیشتر این مدل مانتوها با شلوار خود ست هستند که این برای لاغرتر نشان دادن بسیار مناسب است. مدل پانچو یا جلو باز برای افراد چاق زیاد مناسب نیست. از آنجا که این مدل مانتوها بیشتر بر روی اندام تاکید می کند و شکم را نمایان می کند، از این جهت بهتر است از مانتوهای جلو بسته استفاده شود.

توجه به نوع دوخت مانتوها مانند انتخاب مانتوهایی که دارای یقه های پهن هستند نیز برای افراد چاق مناسب است. همچنین توجه به دوخت آستین مانتوها به طوری که آزاد باشند یک استایل خوب را به وجود می آورد. انتخاب مانتوهایی که یقه آن ها حالت هفت دارد نیز برای افراد چاق مناسب می باشد.

افراد چاق چه مدل مانتویی انتخاب کنند؟

همانطور که گفتیم انواع زیادی از مانتوها مانند مانتوهای کلوش، دکمه دار، مانتوهای یقه هفت، مانتوهای مدل کیومونو و … هستند که افراد چاق می توانند آنها را به راحتی بپوشند. هر فردی بهتر است در هنگام انتخاب لباس به سایز و قد خود توجه داشته باشد. ترکیب رنگ بندی در انتخاب لباس بسیار مهم است. افراد چاق با انتخاب مانتوی مناسب می توانند قسمت های چاق بدن خود را بپوشاند و علاوه بر آن یک استایل زیبا را ایجاد کنند.

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.