چه مدل مانتو برای افراد چاق و قد بلند مناسب است؟

مدل مانتو برای افراد چاق و قد بلند

امروزه انواع مدل های مانتو برای خانم ها با هر سایز و شکل بدنی که دارند در بازار عرضه می شود. البته مدل مانتو مناسب افراد چاق و قد بلند ویژگی های خاصی دارد زیرا افراد چاق و قد بلند درشت هیکل هستند و باید در انتخاب مانتوی مناسب کمی دقت کنند.

در انتخاب مناسب مانتو، بهتر است به فرم بدنی خود توجه ویژه داشته باشید و برای انتخاب، به اصول انتخاب لباسی که مناسب سایز شما است توجه کنید.

از آنجا که پوشیدن برخی از مدل مانتوها برای افراد چاق باعث می شود تا بزرگتر از هیکل خود ظاهر شوند، توجه به طرح، دوخت، قد مانتو و … مهم است.

کدام مدل مانتو مناسب افراد چاق و قد بلند است؟

بعد از آنکه فرم بدنی خودتان را شناختید، حالا بهتر است اقدام به خرید مانتو کنید.

مدل های مختلف مانتو مانند اسپرت، مانتوهای مجلسی، جلو باز، عبایی، جلو بسته، کتی، اداری و … متناسب با هر فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان برای تمامی افراد چه افرادی که لاغر هستند و چه افرادی که چاق هستند، می توان انتخاب کرد.

مانتوهای ساده یکی از مدل مانتوهایی است که برای افراد قد بلند پوشیدن آن توصیه می شود. این مدل مانتوها که اغلب راسته هستند قد را بلند تر و اندام را لاغر تر نشان می دهد.

پوشیدن مانتوهای جلو باز برای افراد قد بلند که چاق هستند و یا شکم دارند پیشنهاد نمی شود. از آنجا که این مدل ها از بالا تا پایین حالت آزاد و گشادی دارند، درشت تر نشان می دهند.

مانتوهایی که در قسمت یقه حالت هفت دارند برای افرادی که فرم بدنی آن ها مثلثی و گلابی شکل است مناسب است. از آنجا که این مدل مانتوها بالا تنه را زیبا تر و بیشتر نشان می دهد، توجه کمتری به دیگر قسمت های بدن خواهد شد.

این روزها مانتوهای اسپرت در بین جوانان محبوب شده است. مانتوهای اسپرت برای افراد قد بلند یک استایل زیبا را شکل می دهد، این نوع مدل مانتوها بیشتر حالت ساده دارند و راحت هستند، برای افرادی که هیکل درشتی دارند پوشیدن مانتوهای اسپرت مناسب نیست ولی می توانند از مدل هایی استفاده کنند که حالت یقه برگردان دارند.

در خرید مانتو بهتر است به دنبال طرح های مینیمال و طیف رنگی تیره باشید. به عنوان مثال پوشیدن مدل مانتوهای ویمسیکال برای افرادی که چاق هستند توصیه نمی شود، از آنجا که این مدل مانتوها رنگ های متنوع و شادی دارند باعث می شود که هیکل افراد درشت دیده شود.

برای افراد قد بلند و چاق مدل مانتوهای فلورال ساده، انتخاب جذاب دیگری است که می توانند در هنگام خرید به آن توجه کنند.

علاوه بر نکات بالا، در هنگام خرید مانتو توجه کنید مانتویی که می خرید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. مانتوهای گشاده شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشان می دهد و مانتوهای تنگ نیز بسیار بر روی اندام شما تاکید می کنند.

افراد چاق چه مدل مانتو را انتخاب کنند؟

چه چاق هستید و یا لاغر، سعی کنید بدن خود را دوست داشته باشید.

امروزه انواع مختلفی از مانتوهای کلوش، دکمه دار، یقه هفت، کیومونو و …، تمامی افراد به خصوص افرادی که چاق هستند می توانند پوشیدن آن ها را امتحان کنند، مهم ترین نکته در خرید مانتو توجه به سایز و قد است. مانتوی مناسب فرم بدنی خود را خریداری کنید تا استایل زیبایی را برای شما ایجاد کند.

 

 

 

 

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.