چه مدل لباسی مناسب افراد چاق و قد کوتاه است؟

لباس مناسب افراد چاق و قد کوتاه

امروزه به نسبت زمان گذشته دنیای مد بسیار گسترده شده است و برای تمامی افراد در هر سنی با هر مدلی انواع مختلفی از لباس ها دوخته می شود که بدون در نظر گرفتن وضعیت بدنی و فرم و سایز، هر فردی باید بتواند هرآنچه که می خواهد را بپوشد. افرادی که قد کوتاهی دارند و چاق هستند، در پوشیدن لباس به نسبت دیگر افراد بسیار دچار مشکل می شوند. افراد چاق باید لباسی را انتخاب کنند که آن ها را لاغر تر نشان دهد و همچنین اگر قد کوتاهی دارند،کوتاهی قد را زیاد نشان ندهد. پوشیدن لباس برای افرادی که قد کوتاهی دارند باید به گونه‌ای باشد که با سایز فرد تناسب داشته باشد.

نکاتی در رابطه با انتخاب لباس افراد چاق و قد کوتاه

مهم ترین نکته در ابتدا،توجه به مدل و سایز هیکل است. افراد چاق و قد کوتاه باید لباسی را انتخاب نمایند که نه زیاد گشاد و نه زیاد تنگ باشد.این موضوع بسیار قابل اهمیت است و بر روی بهتر دیده شدن افراد چاق تاثیر گذار است.

توجه به برخی از نکات جزئی مانند انتخاب طرح لباس،رنگ و مدل دوخت لباس ها از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشت. افراد قد کوتاه بهتر است برای بلند دیده شدن قدشان، از مدل لباس هایی که طرح هایی مانند راه راه عمودی دارند، یکی از گزینه های مناسب برای انتخاب لباس افراد قد کوتاه است. این مدل لباس ها باعث می شود تا افراد قد کوتاه کشیده تر دیده شوند.

علاوه بر لباس،انتخاب درست شلوار نیز در ظاهر افراد قد کوتاه تاثیر بسزایی دارد. پوشیدن شلوارهایی که مدل گشاد و یا کلاش دارند بر روی قد افراد تاثیر نخواهد گذاشت ولی پوشیدن شلوارهایی که حالت راسته دارد و یا مدل شلوارهای مام استایل علاوه بر آنکه استایل زیبایی را ایجاد می کند، افرادی که چاق هستند را نیز خوش هیکل و خوش فرم تر نشان خواهد داد.

دقت داشته باشید که پوشیدن شلوارهای تنگ و بسیار فیت مناسب افراد چاق نیست. توجه داشتن در جنس و طرح شلوار نیز در استایل ما تاثیر گذار خواهد بود به همین دلیل بهتر است افراد چاق از جنس شلوار های پارچه ای استفاده کنند، استفاده از شلوارهای دمپا و یا شلوار جین و … نیز برای افرادی که قد کوتاه دارند ولی اضافه وزن زیادی ندارند، مناسب است. حتی پوشیدن شلوار های اسلش نیز مناسب افراد قد کوتاه است.

رنگ بندی در لباس افراد با قد کوتاه و چاق نیز اهمیت دارد. انتخاب لباس هایی که رنگ های تیره دارند مانند برخی رنگ های مشکی، سورمه ای، خاکستری، قهوه ای و …

باعث می شود تا قد افراد  قد کوتاه و چاق، بلند و هیکل آن ها کشیده تر دیده شود.

همچنی لباس های مجلسی که انتخاب این مدل لباس ها برای افراد قد کوتاه و چاق کار شاید سختی به نظر بیاید، بهتر است پوشیدن کت و دامن های یک رنگ و یا دامن های با حالت کلوش امتحان شود.

افراد چاق و قد کوتاه چه مدل لباسی انتخاب کنند؟

مهم نیست که شما چه سایز و قدی دارید، قد بلند هستید و یا قد کوتاه،چاق هستید و یا لاغر، این موارد مهم نیست، مهم آن است که بتوانی د در هنگام خرید و انتخاب لباس به جزئیاتی توجه کنید که به شما کمک می کند تا استایلی را شکل دهید که قد و اندام شما را بهتر نشان دهد.

 

 

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.