افرادی که شکم دارند چه لباسی بپوشند؟

لباس مناسب افرادی که شکم دارند

پوشیدن لباس برای افرادی که شکم دارند جزئی از چالش های همیشگی خرید لباس برای این افراد است. مهم ترین نکته در انتخاب لباس دقت به فرم و شکل بدن است. این انتخاب برای افرادی که چاق هستند و شکم دارند گاهی اوقات سخت تر از دیگران است، ممکن است خیلی از اوقات افراد چاق در بازار به دنبال یک لباس مناسب و راحت باشند ولی نتوانند با ساعت ها جستجو لباس مناسب خود را بیابند، ولی تنها با رعایت کردن چند اصول کلی در انتخاب لباس برای افراد چاق و شکم دار، می توان یک استایل بسیار خوب را ایجاد کرد.

ویژگی انتخاب لباس برای افراد شکم دار

فرم بدنی هر فردی متفاوت است، بعضی از افراد شکل بدن آن ها گلابی شکل و یا بعضی از افراد شکل بدنی آن ها سیبی، مثلثی و … است که با توجه به شناخت فرم بدنی خود بهتر است لباس مناسب خود را انتخاب کنید. در قدم اول، برای افرادی که شکم دارند پوشیدن لباس های تنگ ممنوع است. لباس های تنگ بیشتر باعث نمایان شدن اندام و شکم شما می شود. اگر دوست دارید که لباس تنگ بپوشید، بهتر است از شلوار و یا دامن گشادتر استفاده کنید که شکم را کمتر نشان دهد.

هنگام پوشیدن شلوار دقت داشته باشید که شلوار بر روی شکم بیفتد و اصطلاحا فاق بلندی داشته باشد، این شلوارها بهتر است نه خیلی بالا تر از شکم و نه زیر شکم بیفتند، این باعث می شود تا شکم شما کمتر نمایان شود. استفاده از لباس های گشاد بسیار مناسب افراد شکم دار است. همچنین برای افراد شکم دار، می توان از گن های لاغری استفاده کرد. این گن ها کمک می کند تا شکم شما جمع تر شود.

دقت در انتخاب پارچه نیز مهم است. انتخاب پارچه هایی که براق هستند باعث درشت تر نشان دادن اندام شما می­شوند، همچنین ضخامت پارچه ها اگر زیاد باشد شما را درشت تر نشان می دهد مانند پارچه های پشمی. رنگ پارچه و طرح پارچه ها نیز تاثیر بسزایی برای نشان دادن لاغری شما دارد. استفاده از رنگ های تیره و یا لباس هایی که طرح های افقی دارد، در کمتر نشان دادن چاقی و وزن شما بسیار تاثیر گذار هستند. استفاده از لباس های پرچین برای افراد چاق مناسب نیست. از آنجا که باعث تاکید بیشتر بر روی شکم می شود. از لباس هایی با طرح های ساده و کمتر شلوغ استفاده کنید.

پیراهن هایی که آستین کوتاهی دارند برای افراد چاق مناسب نیست. بهتر است در جایگزین آن ها لباس های بلند و گشادتری را پوشید که بلندی آن ها تا پایین کمر باشد.

افرادی که شکم دارند چه لباسی انتخاب کنند؟

در انتخاب لباس برای افرادی که شکم دارند، توجه کردن بر روی ترکیب رنگی لباس ها و استایل، طرز ایستادن، انتخاب اکسسوری های مناسب، دقت به نوع دوخت لباس ها و پرهیز از پوشیدن لباس هایی که سایز شما نیست، اهمیت دارد. زیبایی یک لباس زمانی مشخص می شود که سایز شما باشد، پوشیدن لباس های تنگ برای افراد شکم دار اصلا مناسب نمی باشد.

 

 

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.