پوشیدن لباس لمه برای افراد چاق مناسب است؟

آیا پوشیدن لباس لمه ، مناسب افراد چاق است؟

پوشیدن لباس مجلسی برای افرادی که اضافه  وزن دارند و چاق هستند و برای اکثر افراد همیشه دغدغه بوده است که با کدام نوع لباس مجلسی بهتر دیده می­شوند؟ پارچه لمه یکی از معروف­ترین پارچه­های به کار گرفته شده در انواع لباس مجلسی است، این پارچه حالت کشی و دارای سطح صافی است که لطافت خاص خودش را دارد. پارچه لمه که به معنای دوخته شده از نخ­های طلایی و نقره ای است، بسیار براق می­باشد. انواع مختلفی از پارچه­های لمه برای دوخت لباس­های رسمی و مجلسی استفاده می شود. پارچه­های لمه مجلسی، لمه نگین دار، لمه شنی و …، همچنین این نوع پارچه دارای رنگ­بندی متعددی است و از آنجا که در دوخت لباس بسیار آسان می­توان آن را شکل داد، از محبوبیت زیادی در بین پارچه­ها برخوردار است.

ویژگی های پارچه لمه، مناسب برای افراد چاق

پارچه لمه را می­توان یک نوع پارچه مدرن و در عین حال سنتی به شمار آورد. برای دوخت لباس­های مجلسی پارچه لمه در اولویت اول می­باشد. برای افرادی که چاق هستند نیاز است که هنگام خرید و یا دوخت لباس به نوع پارچه­ای که استفاده می­شود دقت کنند. از آنجا که پارچه لمه دارای طیف رنگی بسیار زیادی است، افراد چاق بیشتر باید به هنگام انتخاب پارچه لمه، رنگ های تیره تر را انتخاب کنند.

طرح پارچه در تناسب اندام افراد نیز بسیار تاثیر گذار است. انتخاب طرح­های درشت و بسیار نامنظم باعث می­شود که چاق تر دیده شوید ولی انتخاب طرح­های منظم و افقی در لاغر تر دیده شدن شما موثر است، به عنوان مثال انتخاب پارچه لمه مجلسی تیره می تواند شما را در مجالس و مهمانی­ها لاغر تر نشان دهد. لمه­های نگین دار نیز دارای طرح­های نگین دوخته شده بر روی پارچه است که می­تواند استایل زیبایی را ایجاد کند. انتخاب بلندی پارچه در لاغر و چاق دیده شدن شما بسیار اهمیت دارد.

اگر در حال انتخاب پارچه لمه مجلسی هستید، بهتر است بلندی آن را تا زیر زانو و بیشتر بگیرید، برای لباس­های بلند مجلسی پارچه­های لمه از نوع شنی که حالتی شبیه دانه دارند بسیار مناسب است.

البته گفته می­شود که پوشیدن لباس­های مجلسی برای خانم هایی که اندام درشتی دارند و چاق هستند زیاد مناسب نیست، از آنجا که این نوع پارچه بیشتر برای خانم­هایی است که اندام لاغر تری دارند و بیشتر دوست دارند فرم بدنی خود را نشان دهند، ولی اگر شما علاقه مند به پوشیدن لباس های مجلسی با پارچه های لمه هستید بهتر است با توجه به ویژگی هایی که کمی بالاتر به آن اشاره کردیم این پارچه را خریداری کنید.

آیا افراد چاق می توانند از لباس لمه استفاده کنند؟

پارچه لمه نوع خاصی از پارچه است و بیشتر مناسب افراد لاغر است. ریزش اکلیل های این نوع پارچه در هنگام شستن طبیعی است. با توجه به ویژگی های خاصی که این پارچه دارد، توصیه می شود تا خانم هایی که چاق هستند کمتر به دنبال لباس های رسمی مانند کت و دامن و یا لباس های ماکسی و مجلسی که از این نوع پارچه دوخته می­شوند بروند، با این حال این نوع پارچه ها هم جذابیت خاص خودشان را دارند و اگر به دنبال پوشیدن لباس با پارچه لمه هستید بهتر است به نکاتی که در مقاله آورده شده دقت کنید.

 

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.