لباس عروس برای افراد چاق و قد بلند چه ویژگی هایی دارد؟

لباس عروس برای افراد چاق و قد بلند

پوشیدن لباس عروس برای اکثر دختر خانم ها یکی از آرزوهای جذاب و زیبای زندگی آن ها است.

ولی برای خانم هایی که چاق هستند ممکن است انتخاب لباس عروس کار آسانی نباشد؛ از آنجا که بیشتر لباس های عروس برای افرادی که لاغر هستند دوخته می شود. برای افرادی که چاق هستند و قد بلندی دارند، باید لباس عروسی انتخاب شود که نقص ها و درشت بودن اندام های آن ها را بپوشاند.

همچنین برای انتخاب لباس عروس باید به دوخت پارچه، جنس پارچه، مدل دوخت سنگدوزی و … دقت شود.

کدام مدل لباس عروس مناسب افراد چاق است؟

با توجه به نوع فرم بدنی برای افراد چاق مانند فرم سیبی، ساعت شنی، مثلثی و … لباس عروس انتخاب شود تا استایل زیبایی را ایجاد کند.

به عنوان نمونه افرادی که مدل بدن آن ها حالت سیبی و یا ساعت شنی است بهتر است لباس هایی را انتخاب کنند که مدل ماهی است و از آنجایی که این نوع لباس ها بیشتر با پارچه های حریر و گپیور دوخته می شوند، به دلیل سنگدوزیی ها و دوخت طرح ها در قسمت های مختلف لباس، اندام های شما را لاغر تر نشان می دهد. این نوع لباس های عروس که بسیار جذاب هستند برای افرادی مناسب است که بالا تنه آن ها فرم خوبی را دارد و در قسمت پایین تنه، کمی چاق هستند. همچنین برای این افراد پیشنهاد می شود که از لباس عروس با دامن های پف دار استفاده کنند، مخصوصا اگر می خواهند پایین تنه زیاد مشخص نباشد این نوع لباس عروس بسیار مناسب خواهد بود. این افراد با پوشیدن لباس های عروسی که دوخت یقه آن ها حالت V دارد یا به اصطلاح یقه هفت هستند ترکیب خوبی را ایجاد می کند.

افراد چاق قد بلند، بیشتر از افرادی که چاق و قد کوتاه هستند محدوده انتخاب دارند، زیرا برای آن ها کافیست تا فقط اندام های درشت خود را بپوشاند.

بهترین نوع یقه برای لباس عروس نباید زیاد باز و نه خیلی بسته باشد. برای این افراد یکی از بهترین یقه های لباس عروس، مدل یقه دلبری است.

اگر به دنبال لباس عروس به غیر از رنگ سفید هستید، برای افراد چاق پیشنهاد می شود که از رنگ های طلایی، کرم، شامپاینی، شیری و … استفاده کنند. این نوع رنگ ها در لاغر نشان دادن بسیار موثر هستند و برای لباس عروس بسیار شیک و جذاب خواهند بود.

لباس عروس های مدل اسکارلت که حالت کلوش دارند برای افراد چاقی که فرم بدنی آن ها سیبی است و در قسمت پهلو و شکم چاق هستند مناسب است.

پوشیدن لباس عروس های راسته برای افراد چاق و قد بلند نیز پیشنهاد دیگری است که می توانید در هنگام خرید لباس عروس به این نوع مدل ها توجه کنید.

افراد چاق و قد بلند چه مدل لباس عروسی انتخاب کنند؟

انواع مختلفی از لباس عروس ها وجود دارد که افراد چاق می توانند پوشیدن آن ها را امتحان کنند و با توجه به فرم بدنی خود یک لباس عروس زیبا را انتخاب نمایند. برخی دیگر از این مدل لباس عروس ها شامل لباس عروس با آستین سه ربع، مدل ماهی و راسته، لباس عروس با آستین های افتاده، لباس عروس با دامن های پفی، لباس عروس آستین حلقه ای، لباس عروس با یقه دلبری و … است. در هنگام خرید و انتخاب لباس عروس به نوع دوخت دامن و سنگدوزی دقت ویژه ای داشته باشید.

 

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.