روش افزايش سوخت و ساز بدن در طب سنتی

افزايش سوخت و ساز بدن در طب سنتی

متابولیسم همان انرژی مصرفی سلول ها برای انجام واکنش های شیمیایی مختلف در داخل بدن است. تغییر در میزان متابولیسم باعث می شود تا وزن، فعالیت های مختلف جسمانی، احساسات گوناگون انسان و به طور کل سیستم حیاتی بدن تغییر پیدا کند.

در طب سنتی برای بالا بردن افزایش سوخت و ساز بدن انسان با روش های متعدد، وزن افراد را کاهش و یا افزایش می دهند. با افزایش سوخت و ساز بدن، سلول های چربی یا تری گلیسریدها کم می شوند و فرد می تواند به وزن ایده آلی دست پیدا کند.

راهکارهای طب سنتی برای افزایش سوخت و ساز بدن

همانطور که گفتیم در طب سنتی راه های متعددی وجود دارد تا افراد با افزایش کارکرد سلول ها به وزنی که می خواهند برسند. همچنین در این طب، ابتدا با سنجیدن مزاج هر فرد برای افزایش سوخت و ساز سلول ها راهکار می دهند. به عنوان مثال یکی از راه های افزایش سوخت و ساز در طب سنتی، نوشیدن آب به جای انواع نوشیدنی های قندی است. آب باعث می شود تا انرژی سلول ها تامین و بیشتر شود و از آن طرف کالری نخواهد داشت.

خوردن غذاهای تند و گرم به عنوان مثال غذاهایی که از ادویه های مختلف مانند فلفل، زرد چوبه، زنجبیل و دارچین در آن ها استفاده شده است در طب سنتی توصیه می شود تا افزایش سوخت و ساز بدن با خوردن این نوع غذاها افزایش پیدا کند.

خوردن چای سبز و یا چای اولونگ در طب سنتی برای افزایش سوخت و ساز بدن توصیه می شود که این دو نوع نوشیدنی با کم کردن چربی باعث کاهش وزن و کاهش کالری می شود.

خوردن غداهایی که حاوی پروتئین هستند برای افزایش متابولیسم نیز بسیار موثرند. این نوع غذاها باعث می شود تا افزایش عضله پیدا کنید و از آن طرف کالری بسوزانید. استفاده از حبوبات و غلات نیز برای افزایش سوخت و ساز سلول ها مهم هستند.

به طور کلی در طب سنتی ابتدا پس از سنجش طبع شما، رژیم های غذایی متنوع و استفاده از مواد غدایی مختلف در وعده های غذایی شما می شود. همچنین در این طب برای افزایش متابولیسم، خواب مناسب، ورزش های استاندارد و توجه به خوردن غذاهای سردی و گرمی نیز حائز اهمیت است.

در طب سنتی نوشیدنی های زیادی با ترکیب های گیاهی توصیه می شود که برای افزایش سوخت و ساز بدن بسیار موثر هستند و همچنین نوشیدن آن ها حس آرامش و راحتی را به انسان می دهد. به عنوان مثال نوشیدن چای سبز با لیمو و زنجبیل یکی از ترکیب های فوق العاده ای است که برای سوزاندن کالری مفید است.

علاوه بر تمامی گفته های بالا، برخی از قرص های گیاهی و خوردن ویتامین ها نیز توصیه می شود که برای استفاده بهتر است به پزشک طب سنتی مراجعه کنید.

روش افزايش سوخت و ساز بدن در طب سنتی

با رعایت کردن اصول خوردن وعده های غذایی و استفاده از گیاه ها و میوه های مختلف برای چربی سوزی مانند شنبلیله، مصرف لیمو با چای سبز، فلفل قرمز، نعناع و چای سبز و …، باعث می شود تا سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند و به دور از راهکارهایی که آسیب زا هستند، با طب سنتی می توانید به راحتی کالری را کاهش و یا افزایش می دهید.

 

 

تحریریه مسیر ورزش
سلامتی مهم ترین دارایی ماست. مسیر ورزش می کوشد تا با ترویج زندگی سالم و اصول ورزشی صحیح ، به افزایش سطح سلامتی جامعه کمک کند و با پاسخ به سوالات مربوط به حیطه ورزش و تغذیه ، الگوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اگر در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده سوالی دارید ، در بخش دیدگاه ها ، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان و مربی های ورزشی مسیر ورزش در اسرع وقت راهنمای شما باشند. ما در کنار شما هستیم.